Çet sitesine girmeye karar verdiyseniz, siz muhtemelen öteki ortamlardan yararlanamayacakları bir kesime ulaşmak istiyor. Toplumsal platformlarda olduğu şeklinde potansiyel kullanıcılar etkileşime girebileceğiniz neredeyse asla yer yok. Evet, bu sizi birazcık davranışlarında ölçülü yapmalı, fakat hem de coşku verici olmalı!

Sohbet siteleri, yarışmalar ve hediyeler vesilesiyle toplumsal medya seyircilerini etkilemenin tacını elinde tutuyor. Firmanın takipçi sayıları patladı ve Instagram’da fazlaca değişik bir marka var (ve tüm ortak markalama etiketlerine dikkat edin!).

Birçok chat siteleri, bir tek misyonları üstünde uzmanlaşmak, ürünlerini yada çalışanlarını göstermek yada şirket değişikliklerini duyurmak anlamına gelse de, toplumsal hakkında kendileri hakkında konuşmaya eğilimlidir. Doğal, bu mükemmel ve hepsi – fakat bir tek bunu yapmış olursanız, takipçileriniz oldukça sıkılmış olacak. Ya da asla kimse, hesaplarınızı izlemek için başlangıçtaki kıymeti görmez. Çet sitesi Dünya’ya taşıyın ve ilgili bir ürün paketinden yada alan kişi takdir gönderisinden kullanıcı tarafınca oluşturulan içerik şeklinde kolay bir şeyle başlayın.

Bir çok sohbet siteleri daha iyi yapabileceği bir şey var ise, görseli kopyaya bağlar. Hey, direkt tüketiciye markalar burada da yardım kullanabilirsiniz! Kimi zaman, büyük bir marka ifadesinin yanı sıra bir şeyler, bir şeyler yapmak istediğimizi fark ettim, “Paylaşmanın önemsediğine inanıyoruz, bu yüzden bu yeni girişimi başlattık. Şimdi denetim et.” Niçin çet sitelerine daha ilkin gelmedim diye bir düşün.

çet yapma kampanyasının bir parçası olarak çet sitesi, toplumsal hesaplarına bir takım tekrardan kesilmiş video ve fotoğraf yayınladı. Şirkete, bu görselleri kampanyaya ekleyebilecek yada açıklayabilecek kopya ile eşleştirmek için eşi olmayan bir fırsat sağlamış oldu.

Yapabileceğiniz en iyi şey, mesajın gönderi süresince uyumlu olduğundan güvenilir olmak için tasarımcınızla el ele çalışmaktır.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir